Přeskočit na obsah
Domů » Pythagoriáda před kamerou

Pythagoriáda před kamerou

Letošní okresní kolo Pythagoriády se uskutečnilo v úterý 7. 12. 2021 a ve středu 8. 12. 2021. V úterý si své matematické znalosti vyzkoušeli žáci primy a sekundy a ve středu žáci tercie a kvarty. A protože zde máme nepříjemnou pandemii, soutěžilo se na jednotlivých školách, ale zato pod bedlivým dozorem kamer.

Výsledky, na které se čekalo dlouhých 5 týdnů, nás příjemně překvapily. Úspěšnými řešiteli se stalo celkem pět žáků našeho gymnázia.

Nejlépe si vedli žáci sekundy, kteří obsadili v okresním kole v kategorii žáků 7. tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií první tři místa, a to v pořadí Jan Vrba, Petr Zavadil a Terezie Sumková, oba chlapci byli navíc i úspěšnými řešiteli soutěže. Dalším vítězem okresního kola Pythagoriády, tentokrát v kategorii žáků 9. tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, se stal Patrik Zouhar z kvarty. V kategorii 8. tříd obsadili úspěšní řešitelé Adam Svánovský a Radek Janeček 4.-5. místo. A našim nejmladším primánům Petru Bystrickému a Františku Orságovi, kteří se umístili na 4.-7. místě, unikl titul úspěšný řešitel o jeden bod.

Všem žákům, kteří se zúčastnili a reprezentovali naši školu, děkujeme.

Mgr. Petr Melichar