Přeskočit na obsah
Domů » Ekotým a odpady

Ekotým a odpady

Jak jsme na tom s tříděním odpadů na Gymbru?

V  letošním roce náš ekotým oslovil ke Dni Země všechny žáky a pedagogy školy s anketou o třídění odpadů. Zapojilo se do ní celkem 204 studentů a 8 učitelů. Výsledky nedopadly vůbec špatně, ale určitě je co zlepšovat. 

Je potěšitelné, že zhruba ⅔ dotázaných se alespoň občas zamyslí nad životním prostředím a také to, že 91 % žáků i učitelů na naší škole třídí odpad, nejvíce z nich plast, papír a sklo. 

Naopak nejméně třídí bioodpad, kovy a hliník. Zjistili jsme také, že více než polovina bioodpad kompostuje nebo s ním krmí zvířata, 17 % lidí bohužel bioodpad vyhazuje do normálního kontejneru, naopak 18 % do bio kontejneru.  

A jaká byla naše další zjištění? Tak třeba, že větší polovina dotázaných používá na nákup látkové tašky nebo tašky na více použití. Bohužel ale třetina dotázaných stále nevrací použité baterie k recyklaci. Většina dotázaných vyhodí 1 až 2 PET lahve za týden. Více než polovina žáků a učitelů nosí svačinu v plastových krabičkách. 

V závěru jsme položili ještě jednu otázku a to, jak se snaží pečovat o životní prostředí a některé odpovědi nás opravdu mile překvapily. Dozvěděli jsme se, že s naší generací to není zas až tak zlé, mnozí odpadky z přírody vybírají a o problémy životního prostředí se aktivně zajímají. Více si můžete vyčíst z přiložených grafů.   

Za Ekotým gymnázia Pavlína Strmisková a Daniel Klaban (4.A)