Přeskočit na obsah
Domů » Španělská kultura křížem krážem

Španělská kultura křížem krážem

Je pondělí 7. 11. 2022 a právě sedíme ve vlaku cestou domů z celodenního výletu z Prahy. Navštívili jsme společně se skupinou španělštinářů z kvinty interaktivní program pro studenty středních škol pod názvem Španělskou kulturou křížem krážem aneb S Carmen i Donem Quijotem.

Náš výlet začal brzy ráno, kdy jsme vyjeli vlakem z Bruntálu. Jako obvykle nás na trase čekala výluka s přestupem na autobus, který nás přivezl do Olomouce, kde jsme nasedli do rychlovlaku směrem Praha.

V pravé poledne jsme dorazili na Wilsonovo nádraží v Praze, z něhož jsme se přesunuli do studia ITAKA, kde nás již čekal slibovaný program. Seznámili jsme se s historií a kulturou flamenca. Poslechli jsme si koncert flamencové hudby, sledovali krásné flamencové tanečnice, vyzkoušeli si hru na kastaněty a naučili jsme se používat vějíře. Dozvěděli jsme se také něco o španělské literatuře a zeměpise Španělského království. Na závěr jsme ochutnali speciality španělské gastronomie jako například tapas, chorizo, nakládanou zeleninu, pečené švestky ve slanině a vše jsme zapili nealkoholickou sangríou.

Myslím si, že dnešní výlet jsme si užili naplno. Počasí nám také přálo a závěr celého výletu ještě zpestřil rozchod v centru Prahy. Domů přijíždíme unavení, ale spokojení.

Kateřina Jedličková