Přeskočit na obsah
Domů » Soutěž Envofilm 2022/23

Soutěž Envofilm 2022/23

logo Envofilmu

Žáci třídy 3. A se v loňském roce zúčastnili soutěže Envofilm. Tato soutěž vyzývá mladé tvůrce k vytvoření krátkých filmů s ekologickým zaměřením. Společně se svým spolužákem a kolegou Hubertem Beinhauerem, který se chopil režírování a střihu, jsme se tedy pustili do tvorby filmu s názvem „Poklad jiného druhu“.

Náš film vypráví o mladém hochu Ondrovi, který díky svému dědovi naprosto změní pohled na přírodu okolo sebe. Zažije spoustu nesnází a téměř bezvýchodných situací, během kterých si uvědomuje, že příroda nám dává mnohé.

To vše samozřejmě nevzniklo jen tak. Museli jsme napsat scénář, zvládnout natáčení, střih a zvukovou úpravu. Byla to pro nás výzva a příležitost ukázat, jak vidíme krásy přírody a jak můžeme vyjádřit své myšlenky formou filmu.

Film jsme na konci minulého školního roku zveřejnili porotě a na slavnostním vyhlášení výsledků na Albrechtově střední škole v Českém Těšíně, které proběhlo letos 12. října, jsme byli potěšeni tím, že náš film byl vybrán mezi tři nejlepší v kategorii středních škol Moravskoslezského kraje.

I když jsme tentokrát nedosáhli na první místo, byla pro nás velká pocta dostat se alespoň mezi tři nejlepší tvůrce filmů. Děkujeme všem, kteří nás podpořili, a těšíme se na budoucí výzvy a nové příležitosti, které nám filmová tvorba přinese.

Odkaz ke sledování našeho snímku: https://youtu.be/PIwoPGOT4UQ

Autor článku: Michal Jindra, žák 3. A

Zdroj fotografií: Albrechtova střední škola, p. o., Český Těšín