Přeskočit na obsah
Domů » Regionální týden, vzpomínka

Regionální týden, vzpomínka

Na konci minulého školního roku se  v rámci regionálního týdne třída tercie vydala na pěší túru přes Jeseníky. Odborný dozor jim dělala paní učitelka Hrtoňová a paní učitelka Grenarová. Takto na akci vzpomíná přímý účastník Martin Valta, žák tercie A:

V pondělí ráno jsme odjeli z autobusového nádraží v Bruntále autobusem na Skřítek. Odtud jsme dále pokračovali již pěšky přes Ztracené kameny k Jelení studánce na Ovčárnu a pak až na nejvyšší vrchol Jeseníků Praděd. Zde jsme se ubytovali v místní turistické ubytovně.

Druhý den byl fyzicky nejnáročnější. Po snídani jsme se vydali na chatu Švýcárna. Zpočátku byla veliká mlha a místy i jemně pršelo. Minuli jsme Švýcárnu a pokračovali na Červenohorské sedlo, kde jsme se naobědvali, a pak pokračovali přes horu Vozka na Keprník a dále na Šerák. Tam nás čekalo ubytování na Chatě Jiřího na Šeráku. Dopřáli jsme si kvalitní večeři, polévka a svíčková nám přišla velmi vhod. Večer si také mnozí ošetřovali puchýře na nohách.

Třetí den byl spíše odpočinkový. Zbývaly už jen Obří skály, přes které jsme dorazili do Ramzové na zpáteční vlak. Do Bruntálu jsme se vrátili o půl čtvrté odpoledne.

Tato pěší túra trvala tři dny. Počasí bylo velice proměnlivé, ale celkově jsme si ji užili a určitě to ještě více stmelilo třídní kolektiv. Děkujeme třídní učitelce i paní učitelce Grenarové, že se s námi na tuto cestu vydaly.

Martina Klimešová, kabinet zeměpisu