DEN VĚDY

Fyzika

Jak umíte fyziku? Zkuste si fyzikální kvíz doplněný videopokusy s vysvětlením.

Robot

Cítíte, že máte málo pohybu?
Zatančete si s naším robotickým tanečním mistrem.

Biologie

Není odpad jako odpad.
Přesvědčí vás o tom kvíz našeho EKOTÝMU.
A k tomu bonusové video: skleníkový efekt.

Chemie

Fascinuje vás chemie?
Klub zapálených chemiků si pro vás připravil několik jednoduchých pokusů, které si můžete vyzkoušet i sami doma. Ale pamatujte na bezpečnost!

Laborky

Líbily se vám na Dnech vědy pokusy Laborek.cz ze Slaného?
Nepřijdete o ně ani letos. Pohodlně se usaďte a sledujte, jaké zázraky přírody pro vás tentokrát mají.

Nenewtonovská (anomální) kapalina je kapalina, která se nechová tak, jak je u kapalin běžné. Příkladem takové kapaliny je tekuté bahno, podmáčené písky, palačinkové těsto, čokoláda nebo zubní pasta.

Pokud po takovém povrchu jdeme rychle, chová se jako pevná plocha. Když se ale zastavíme, začneme se propadat, protože převládnou vlastnosti kapaliny.

Slovní fotbal

Letos nemůžete přijít za Všeználkem do školy, ale nezoufejte. Všeználek přijde za vámi až domů. Zahrajte si s ním slovní fotbal. Nezapomeňte si zapnout mikrofon.

1. Stáhněte soubor vseznalek_doma-windows.zip
  2. Po dokončení stahování najdete soubor se složce “Stažené soubory”. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a klikněte na “Extrahovat vše…”.
  3. Otevře se Vám nové okno, v něm klikněte na “Extrahovat” v pravém dolním rohu.
  4. Otevřete složku “vseznalek_doma-windows”, která se nachází ve složce “Stažené soubory”.

Další instrukce naleznete v souboru “Instalace a spuštění.txt”.

UPOZORNĚNÍ: Některé antivirové programy chybně označí soubory “Instalovat.exe” a “vseznalek_doma.exe” jako škodlivé (nejspíš proto, že jako studentský projekt nemají podpis vydavatele). Konkrétně to dělá například Norton. Způsob, jak soubory obnovit, naleznete na internetových stránkách vašeho konkrétního antiviru.