Přeskočit na obsah
Domů » Konference středoškoláků

Konference středoškoláků

Pražská mezinárodní konference slovenských a českých středoškoláků

Ve dnech 25. 11. až 28. 11. 2021 se uskutečnila Pražská mezinárodní konference slovenských a českých středoškoláků. Letošní ročník zahájil nový velvyslanec Slovenské republiky v ČR Jeho Excelence pan Rastislav Káčer, který ve svém projevu mimo jiné vyzdvihl velice blízké a přátelské vztahy mezi Čechy a Slováky. Poté již začali prezentovat své práce žáci jednotlivých škol. Ze Slovenska se zúčastnila gymnázia z Popradu, Turzovky a Žiliny, z Česka se do finále probojovala gymnázia z Broumova, Hranic, Tachova a po dvou letech i naše škola, kterou reprezentovali čtyři studenti, 

Žákyně 2. A Thaisa Otipková zpracovala práci o působení F. Grohmanna ve Vrbně pod Pradědem, septimán Petr Kaufmann se věnoval životním osudům Petra Becka, který přežil Osvětim, jeho spolužák Ondřej Schwarz bádal nad životními osudy bruntálského kněze Karla Schrammela, který se vzepřel proti nacistické ideologii, a Jan Putner, taktéž z VII. A, zpracoval svůj nález německé knihovny rodiny Latzelů ve Vrbně pod Pradědem. Všichni naši žáci své práce obhájili.

Porota, které předsedal slovenský spisovatel Peter Juščák, na závěr všechny práce zhodnotila a vyhlásila první tři místa.

Na 2. místě se umístil náš Ondřej Schwarz se svou studií „Karl Schrammel, katolický kněz proti nacismu“.

Děkuji všem našim žákům za úspěšnou reprezentaci školy a Ondrovi blahopřeji.

Mgr. Antonín Zgažar, předseda předmětové komise dějepisu