Přeskočit na obsah
Domů » DofE na chatě

DofE na chatě

V sobotu 10. 12. 2022 ráno se na autobusové zastávce sešlo deset děvčat – účastnic v programu DofE. Na zádech batohy se spacáky, převlečením a jídlem na dva dny. Autobusem se vydaly do Malé Morávky, kde po přestupu nastoupily do autobusu na Jeseník, ale vystoupily na zastávce Bílý Potok. Odtud je čekala pěší cesta lesem necelých 6 km k Bařinské chatě.

Tam už čekala paní Klimešová, rozehřívala se kachlová kamna a po prvním seznámením se s chatou a vybalení se začaly holky připravovat oběd. „Co si uvaříme, to si sníme.“

Po obědě se vydaly skotačit do sněhu. Když se začalo stmívat, vrátily se na chatu, kde se rozhodly usušit vše mokré oblečení. Sešli jsme se všichni ve společenské místnosti a povídali si o aktivitách v programu DofE. Dále přišly na řadu stolní hry, kytary, večeře a kolem desáté pár posledních písní, ukolébavka a „Dobrou noc“.

Ráno po snídani se sbalily batohy, uklidila chata a asi 4,5 km lesem nás cesta zavedla do obce Vidly, odkud nám jel autobus do Karlovy Studánky. Čekání na další spoj si holky zkrátily nad horkou čokoládou v místní cukrárně.

Výlet se vydařil a všichni se spokojeně vrátily k pozdnímu nedělnímu obědu domů.

Tak zase někdy na chatě. 🙂

Autor textu: Jiří Ranostaj