Přeskočit na obsah
Domů » CAMBRIDGE EXAMS – PRE-TESTS

CAMBRIDGE EXAMS – PRE-TESTS

Zájem o mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge a jejich certifikáty mezi studenty na naší škole prudce narůstá. Mnozí si již uvědomují, jak užitečné je mít mezinárodně platný dokument potvrzující určitou úroveň znalostí a dovedností v anglickém jazyce nejen pro další studium, ale i pro budoucí život. A proč tuto možnost nevyužít právě během studia na střední škole, kdy mají studenti dostatek prostoru a podpory dojít v cizím jazyce co nejdále?

Na začátku září jsme spolu s jazykovou školou Hello zorganizovali pre-testy, tzv. certifikát „nanečisto“, kterého se zúčastnilo 27 studentů naší školy z nejrůznějších tříd. Největší zájem byl logicky o nejvyšší úrovně, tedy C1 a B2, a to ze strany maturantů nebo těch, které maturita čeká příští školní rok. Ověřit své znalosti si ale přišli i ti mladší, takže jsme testovali i úroveň A2 a B1. Na výsledky si budeme muset nejméně měsíc počkat, ale už teď věříme, že mnozí budou mile překvapeni a povzbuzeni ke složení certifikátu „naostro“.

A co jiného nás čeká během tohoto školního roku?

Od října plánujeme přípravné kurzy ke zkouškám Cambridge. Zájemci kontaktujte prosím přímo jazykovou školu Hello: opava@hello.cz.

Bude-li zájem z řad studentů, je také možné otevřít kurz Konverzace s rodilým mluvčím pro 2. stupeň/SŠ.

Oficiální zkouška Cambridge exams (certifikát) je plánovaná na prosinec/leden. Datum bude upřesněn, jakmile univerzita v Cambridge vypíše přesné termíny. Ty bohužel nemůžeme ovlivnit, jsou nám dány k dispozici přímo z Británie. Studentům, kteří se na tuto zkoušku chystají, držíme palce a přejeme hodně štěstí.

Mgr. Markéta Bystrická