Přeskočit na obsah
Domů » Cambridge exams

Cambridge exams

CAMBRIDGE EXAMS V BRUNTÁLE! (tentokrát KET, PET a CAE!)

Naše gymnázium se v Bruntále stalo centrem pro přípravu i organizaci mezinárodních jazykových zkoušek Cambridge English. Spolupráce s jazykovou školou Hello, která vše zaštiťuje potřebnou akreditací i personálem, tedy zdárně pokračuje. Důkazem je zájem nejen našich studentů, ale také studentů a žáků z ostatních bruntálských škol i z řad veřejnosti.

Na začátku ledna proběhlo na bruntálském gymnáziu první oficiální testování pod hlavičkou Cambridge English Exams, které hodnotili certifikovaní hodnotitelé. Zkouška se skládá ze 4 částí, kde se testují jednotlivé jazykové dovednosti kandidátů (mluvení, poslech, slohová práce, práce s texty + znalosti mluvnice a slovní zásoby).

V sobotu 7. ledna 2023 byly zkoušky v 9 hodin zahájeny a testování jednotlivých úrovní probíhalo po celý den až do pozdního odpoledne. Zkoušek se zúčastnilo celkem 22 kandidátů a certifikace probíhala na úrovních A2, B1 a C1.

Veškeré záznamy zkoušek se zapečetěné posílají do Anglie, kde je hodnotí přímo zkušení a vyškolení hodnotitelé Cambridge English. Proto se na výsledky bohužel musí poměrně dlouho čekat. Informace o tom, jak dopadli, dostanou uchazeči nejprve písemně prostřednictvím e-mailu a zhruba do 8 týdnů od data zkoušky pak obdrží originál certifikátu. Ten se jim může stát vstupenkou na vysokou školu, k zahraniční stáži či práci, nahrazením maturity z anglického jazyka nebo i prostředkem, který jim otevře mnohé další příležitosti v životě.

Všem zúčastněným držíme palce a doufáme v co nejlepší výsledek.

V organizování kurzů, pre-testů i oficiálních zkoušek budeme určitě pokračovat. Případní zájemci tedy neváhejte a pro více informací i pro přihlášení k jednotlivým aktivitám kontaktujte jazykovou školu Hello Opava.

Mgr. Markéta Bystrická