Přeskočit na obsah
Domů » Cambridge Exams

Cambridge Exams

Nabízíme opět možnost složit oficiální Cambridge zkoušku přímo v prostorách Gymnázia Bruntál, což je velmi výhodné, protože není potřeba cestovat kvůli zkoušce do jiné destinace, (obvykle nejblíže Opava). Zkouška probíhá ve spolupráci s jazykovou školou Hello, která ji nabízí na všech dostupných úrovních, tedy od úrovně A1 či A2 pro žáky 2. stupně ZŠ, až po úroveň C2 (rodilý mluvčí). Bližší informace o zkouškách i cenách naleznete na webových stránkách jazykové školy (https://www.hello.cz/cs/jazykove-zkousky).

Studenti naší školy mají u zkoušek slevu, nabízíme však zprostředkování „certifikátů“ i žákům jiných škol či široké veřejnosti.

V případě minimálního počtu 10 zájemců proběhnou zkoušky přímo v budově Gymnázia.

Jazyková škola vypsala lednové termíny na opavské pobočce (7.1.2022), únorové už vypisovala rovnou u nás (19.2.2022). Ale POZOR – pokud budou chtít studenti doložit certifikát při přijímacích zkouškách na VŠ – musí jazykovou školu kontaktovat nejpozději do poloviny prosince, kdy je uzávěrka přihlášek na lednové termíny computer-based zkoušek. Výsledky computer-based zkoušek totiž dorazí do 2 týdnů, tedy pokud budou realizovat na začátku ledna, nejpozději do konce ledna budou mít žáci k dispozici certifikát, který se dokládá na vybranou VŠ většinou do konce února 2022. (Podmínky jednotlivých VŠ se mírně liší, nutno zjistit osobně) Dle počtu zájemců budeme realizovat buď v Opavě nebo v Bruntále. I termín lze dodatečně upravit dle domluvy.

Pro studenty, kteří chtějí certifikát použít jako náhradu profilové zkoušky anglického jazyka u maturity, platí, že stačí realizovat zkoušky computer-based v únoru, do začátku března by mohli dostat výsledky. Tito žáci musí nejpozději do 31.3.2022 podat písemnou žádost řediteli školy o nahrazení maturitní zkoušky jazykovým certifikátem (pro gymnázia nejméně na úrovni B2). Pak již nekonají písemnou práci z jazyka ani ústní zkoušku, pouze didaktický test.

Nižší úrovně, než je FCE a CAE, nebudou-li potřebovat výsledek před přijímací zkouškou na VŠ, mohou vykonávat klasické papírové zkoušky (paper-based), jelikož na výsledky nespěchají a nemusí je nikde předkládat. 

Předběžné termíny jsou navrženy pod odkazem (ID k přihlášení je v přípravě): https://www.hello.cz/cs/jazykove-zkousky/cambridge/terminy/terminy-zkousek-opava

V případě jakýchkoliv dotazů či vážného zájmu o absolvování jazykové školy se obraťte přímo na jazykovou školu Hello, www.hello.cz, tel: +420 778 529 533, email: opava@hello.cz

S pozdravem,
Markéta Bystric