Přeskočit na obsah
Domů » Biologická olympiáda – školní kolo

Biologická olympiáda – školní kolo

V pondělí 29. 1. 2024 se konalo na nižším gymnáziu školní kolo Biologické olympiády kategorie D (prima a sekunda) a kategorie C (tercie a kvarta). Soutěže se celkem zúčastnilo 6 žáků.

V kategorii D se s velkým předstihem na 1. místě umístila Alžběta Kárníková ze třídy II. A, na druhém místě se umístila Nikola Kerhartová. Obě tyto žákyně jsou nominovány na postup do okresního kola. Žáci, kteří se umístili na nižších příčkách, sice do okresního kola nepostupují, ale bodově zaostávali za druhou postupující jen velmi těsně.

V kategorii C se na 1. místě taktéž s velkým předstihem umístil Jan Kopáček ze třídy IV. A, na druhém místě Jakub Vošmera ze třídy III. A. Oba žáci jsou nominováni na postup do okresního kola.

Příprava na Biologickou olympiádu i samotná soutěž je velmi náročná – vyžaduje nejen velké teoretické znalosti, ale také praktické dovednosti. V přípravných hodinách i během soutěži bylo vidět, že se všichni žáci poctivě učili, a v samotné soutěži dosáhli pěkných výsledků. Všem účastníkům tedy náleží velká pochvala. Vítězům gratulujeme k dalšímu postupu.

Mgr. Radim Sedláček