Přeskočit na obsah
Domů » Zlatý list – biologická soutěž

Zlatý list – biologická soutěž

Dne 6. 5. 2026 se v obci Břidličná konal 54. ročník biologické soutěže Zlatý list. Soutěže se zúčastnili žáci Primy A ve dvou šestičlenných týmech – M8 a M12. Za tým M8 naši školu reprezentovala děvčata: Bára Ciemalová, Rozálie Vojtíšková, Anežka Krupičková, Ema Ludmila Wenzelová, Andrea Procházková, Lucie Vrabcová. Tým M12 zastupovali žáci: Karel Wágner, Vladimír Koutný, Ihor Mattiash, Viola Daňková, Jana Lošťáková, Lenka Nguyen Ngoc Bao Ngan.

Je třeba podotknout, že převážná většina ostatních týmů má se soutěží Zlatý list mnohaleté zkušenosti, což jim dodávalo značnou výhodu. Žáci Primy A se soutěže zúčastnili poprvé. I přes tuto nevýhodu vybojovali velice pěkná umístění. Soutěže se celkově zúčastnilo 22 týmů. Tým M12 vybojoval 12. místo a tým M8 získal krásné 4. místo.

Vzhledem k náročnosti soutěže a velice krátké přípravě jsou tato umístění velice pěkná, což potvrdili i organizátoři soutěže, kteří naše žáky za práci a výsledky pochválili. Třídní učitel byl také velice hrdý na umístění svých svěřenců.

Chceme tedy poděkovat žákům za účast a značnou snahu. Budeme rádi, když se žáci zúčastní této soutěže i v dalším školním roce.

Mgr. Radim Sedláček