Přeskočit na obsah
Domů » Zeměpisná olympiáda 2023

Zeměpisná olympiáda 2023

Úspěšná reprezentace našich žáků v okresním kole!

V průběhu měsíce ledna se na naší škole uskutečnila školní kola ve všech kategoriích zeměpisné olympiády. Vítězové nás velmi úspěšně reprezentovali v okresním kole ZO, které se uskutečnilo v úterý 28. 2. 2023 v krnovském SVČ.

kategorii A vyhrál Radek Vitásek, Jáchym Olejníček se umístil na 5. a Barbora Šenkyříková na 6. místě z 27 účastníků. Všichni jsou žáci primy. Radek postupuje do krajského kola.

Kategorii B vyhrál Jakub Šalajka následovaný Jakubem Vošmerou na 2. místě. Třetí reprezentant sekundy Vojtěch Volek se umístil na 12. místě z 18 účastníků. V krajském kole nás budou reprezentovat oba Jakubové.

V kategorii C zvítězil Jan Vrba z tercie. Jeho vítězství je cennější o to, že soutěžil ve společné kategorii s o rok staršími žáky. I v této kategorii budeme mít dva zástupce v kraji, protože 2. místo obsadil Ondřej Němec z kvarty. Radek Janeček také z kvarty se umístil na 7. místě z celkového počtu 27 soutěžících.

V kategorii středních škol nás reprezentovali Ondřej Foldyna ze sexty, konečné 4. místo, Ondřej Hota z 2.A byl 7. a Petr Brettschneider také ze sexty se umístil na 11. pozici.

Všem účastníkům okresního kola zeměpisné olympiády blahopřejeme a děkujeme za pěknou reprezentaci školy a postupujícím do krajského kola, které se uskuteční ve středu 29. 3. 2023 v Ostravě přejeme mnoho úspěchů v dalších bojích.

Na přípravě žáků k zeměpisné olympiádě se společnými silami podíleli vyučující zeměpisu jednotlivých ročníků – Radim Sedláček, prima, kvarta, Jana Schwarz, sekunda, tercie, sexta a Miroslav Lojkásek, 2.A.

Za předmětovou komisi zeměpisu Martina Klimešová