Přeskočit na obsah
Domů » Soutěž Eurorebus

Soutěž Eurorebus

Již po několikáté se naše škola zúčastnila internetové soutěže Eurorebus, letos to byl již 27. ročník. Zástupci z nejúspěšnějších tříd poté mohli školu reprezentovat na celostátním finále. Gymnázium Bruntál reprezentovalo 6 studentů z IV. A a 1. A. V pondělí 13. 6. 2022 jsme brzo ráno nasedli na vlak mířící do Olomouce a dále do Prahy, kde se na půdě Vysoké školy ekonomické finálové klání uskutečnilo.

Testové otázky se netýkaly pouze zeměpisu, ale pokrývaly mnoho dalších oborů. Například otázka týkající se schématu jaderné elektrárny, několik otázek z historie nebo současné politiky. Zadání nebylo jednoduché a donutilo nás se pořádně zamyslet nad správnou odpovědí. Po odevzdání nás ale zaplavil pocit dobře odvedené práce. Zatímco se vyhodnocovaly výsledky měli jsme možnost shlédnout dobře zpracovaný dokument od National Geographic o životě v mořích a oceánech. V konkurenci asi 40 týmů z celé republiky naše třídy nakonec obsadily slušné 22. (1.A) a 18. (IV.A) místo.

Krátký čas před odjezdem jsme ještě využili k prohlídce Prahy, kterou nám osvěžila bouřka. Návrat domů nám zkomplikovalo zpoždění vlaku, ale nakonec jsme se šťastně vrátili. Myslím, že to byl úspěšný den, který se všem účastníkům líbil.

Ondřej Hota, 1.A