Přeskočit na obsah
Domů » Sbírka pro Ukrajinu

Sbírka pro Ukrajinu

Dotýká se i nás, ne přímo, ale dotýká. Řeč je o válce na Ukrajině. I nás žáky Všeobecného a sportovního gymnázia v Bruntále tato situace zasáhla a od první chvíle bylo jasné, že chceme Ukrajině pomoci. Otázkou zůstávalo pouze jak. Náš nápad se zrodil rychle a okamžitě jsme začali s jeho realizací. Dne 27. února jsme rozeslali všem učitelům, žákům a jejich rodičům zprávu, ve které jsme je informovali o možnosti zapojit se do dobrovolné finanční sbírky na pomoc Ukrajině. Také jsme uvedli že celý výtěžek z této sbírky poputuje na účet spolku Českého červeného kříže.

Rozhodli jsme se pro Český červený kříž, protože na Ukrajině pomáhá již od roku 2014 a má tedy situaci dobře zmapovanou a je ve spojení  s Ukrajinským červeným křížem. 

Dobrovolná finanční sbírka probíhala od následujícího dne, tedy od pondělí 28. 2. do středy 2. 3. 2022. V těchto dnech jsme dobrovolné finanční příspěvky vybírali o přestávkách v prostorech školy. Finanční částka, kterou jsme chtěli darovat, nebyla nijak omezena. Už první den jsme byli překvapeni, jak velká vlna solidarity se mezi námi zvedá.

Za pouhé tři dny jsme společnými silami shromáždili úžasných 50 780 Kč. Ve středu odpoledne jsme hned celou částku poslali na účet ČČK, kam ještě téhož dne dorazila a mohla tedy začít pomáhat lidem na Ukrajině.

I nadále se snažíme vytvářet další příležitosti, kterými bychom pomohli, protože to je podle nás důležité.

Jsme velice rádi za to, že na našem gymnáziu je spousta lidí, jak z řad učitelů, tak žáků, kteří umí táhnout za jeden provaz. Zájem, který jsme společně vytvořili, částka, kterou jsme společně vybrali, a solidarita, která mezi námi i nadále panuje, to všechno jsou důkazy toho, že se umíme semknout ve chvílích, kdy je to opravdu potřeba. A nyní je každá pomoc důležitá.

Sára Macková, 4. A