Přeskočit na obsah
Domů » Prezentiáda 2022

Prezentiáda 2022

Krajské kolo Prezentiády základních škol a nižších gymnázií

Do soutěže Prezentiáda, což je soutěž v prezentačních dovednostech pro všechny studenty středních a žáky základních škol, se přihlásily za školu tři týmy, jeden z nižšího a dva z vyššího gymnázia.

Základním výběrovým kolem prošly do krajského kola dva týmy, jeden z nižšího a druhý z vyššího gymnázia. Krajské kolo Prezentiády pro základní školy a nižší gymnázia se konalo v Ostravě Mariánských horách dne 1. 4. 2022. Tým KLANEL složený z děvčat kvarty, který do krajského kola postoupil a zúčastnil se soutěže poprvé, se rozhodl, že se podívá, jak soutěž vypadá a zkusí si prezentaci vybraného tématu před porotou.

Hodnocení prezentace je postaveno na pěti bodech s různými procenty celkového součtu. Tým KLANEL splnil velkou část těchto kritérií, a i díky zaujetí poroty nejen tématem, ale i pohodovým zodpovězením doplňujících otázek, vybojoval první místo v krajském kole a tím pádem i postup do Grandfinále v Praze, které se koná 21. 4. 2022 na Newtonově univerzitě.

Děvčatům patří velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci v soutěži. Držíme palce v Grandfinále a věříme, že si to holky užijí. 😊 Informace o soutěži pro případné zájemce do dalších ročníků na webu Soutěž prezentačních dovedností – Prezentiáda (prezentiada.cz).

Mgr. Jiří Ranostaj