Přeskočit na obsah
Domů » Poznávací zájezd do Barcelony

Poznávací zájezd do Barcelony

V pondělí 18. 9. 2023 vyrazilo 13 studentů z kvarty, kvinty a sexty na pětidenní poznávací zájezd do Barcelony. Naše cesta začala u gymnázia, od kterého jsme se autobusem dopravili do polského Krakova a odtud letadlem do Barcelony. Ubytovali jsme se v samém srdci Barcelony v blízkosti známé ulice La Rambla. Měli jsme tak skvělou výchozí pozici pro poznávání krás tohoto kosmopolitního velkoměsta, které je oblíbenou destinací nejen pro svou multikulturalitu, ale také zajímavou historii a svou polohu na pobřeží Středozemního moře.

První den jsme navštívili přístav Portwell, cestou jsme viděli pomník Kryštofa Kolumba a poté jsme zamířili do jednoho z největších akvárií v Evropě, kde jsme měli možnost pozorovat krmení žraloků a prohlédnout si na 450 druhů mořských živočichů. Den pokračoval odpočinkem na městské pláži Barceloneta. V pozdním odpoledni jsme se vydali objevovat krásy gotické čtvrti. U barcelonské katedrály jsme zhlédli taneční vystoupení pouličních umělců z celého světa. Na večeři jsme se stavili na známé tržnici La Boqueria na hlavní třídě La Rambla.

Náš druhý den začal na Katalánském náměstí a dále pokračoval procházkou od Vítězného oblouku k Parku de Ciutadella, ve kterém jsme kromě bohaté flóry obdivovali také volně žijící papoušky. Naším dalším cílem bylo Muzeum Picassa, které nám odkrylo celkovou tvorbu známého španělského umělce Pabla Picassa. Jeho obrazy nás okouzlily.

Třetí den jsme se dopravili k famózní katedrále Sagrada Familia, kterou navrhl a začal stavět v roce 1882 Antoni Gaudí a jejíž dokončení je plánováno až na rok 2026. Odtud jsme se vydali na náročný výšlap směrem k parku Guell, který je taktéž dílem Antoniho Gaudího a který v každém návštěvníkovi probudí fantazii impozantní architekturou i dechberoucími výhledy na celou Barcelonu. Naše putování jsme tento den ukončili na Plaza de Espanya, odkud jsme z vyhlídky měli celou Barcelonu jako na dlani.

V poznávání krás Gaudího architektury jsme pokračovali i čtvrtý den, během kterého jsme navštívili jeho nejznámější stavby v samém centru Barcelony, a to domy Casa Batló a Casa Milá. Poté se příznivci fotbalu vydali na fotbalový stadion Camp Nou a do muzea FC Barcelona, ze kterého si opět odvezli nezapomenutelné zážitky. Mimo jiné se ocitli v projekci skutečného fotbalového zápasu se známými hráči. Zbytek dne jsme strávili odpočinkem na pláži, jež byla zalitá hřejivým barcelonským sluncem.

Ke každému z navštívených míst si studenti připravili povídání pro ostatní – dozvěděli jsme se tak spoustu zajímavých informací z oblasti historie, geografie, biologie, výtvarného i hudebního umění. Studenti také ocenili každodenní možnost komunikovat v angličtině a španělštině.

Barcelonu jsme si náramně užili také právě proto, že jsme na většinu míst chodili pěšky, a mohli jsme tak nasát její skutečnou kosmopolitní atmosféru v jedinečném spojení s přírodou. Během pěti dnů jsme ušli 60 km a domů jsme přijeli příjemně unaveni plní báječných zážitků.

Mgr. Eva Gaidadzi