Přeskočit na obsah
Domů » PIšQworky – tentokrát naposled

PIšQworky – tentokrát naposled

Celá týmová část letošních pIšQworek probíhala kvůli koronavirovým opatřením online. To ale neodradilo naše nominované týmy od řádného tréninku a přípravy na další kola, ve kterých by mohli uspět.

Naše týmy Klepeťáci, ve složení Petr Kaufmann (VII. A), Jakub Škopík (IV. A), Petr Volčík (VII. A), Jakub Lang (VII. A), Matěj Foldyna (VII. A), a tým Quarta, ve složení Josef Černý (VII. A), Patrik Zouhar (IV. A), Antonín Orság (IV. A), Anna Kubátová (IV. A) a Martin Petrík (IV. A), dokázali projít 1. kolem (Klepeťáci z 1. místa a Quarta ze 4. místa) do kola druhého, kde už bojovali proti nejlepším týmům z celého Moravskoslezského kraje a z něhož se postupovalo přímo do kola celorepublikového, nebo přesněji mezinárodního, protože některé týmy pocházely i ze Slovenska.

Ve druhém, regionálním kole soutěžily opravdu ostřílené týmy, které tuto hru nehrají (na rozdíl od našich týmů) poprvé, a tak mají o hodně více zkušeností. I přesto se tým Quarta umístil na krásném 21. místě a Klepeťáci dokonce dokázali v této velké konkurenci z neuvěřitelného 2. místa postoupit. S nimi z 1. místa postoupil i již ostřílený tým z Rýmařova, který se každý rok umisťuje v této soutěži velmi vysoko. 

Celorepublikové Grandfinále se odehrálo online v úterý 3. 12. 2021 za účasti 24 nejlepších týmů z celé republiky a ze Slovenska. Bohužel zde se hra už neobešla bez podvádění a jeden tým byl po několika kolech diskvalifikován kvůli podezření z používání pomocných piškvorkových programů. Hrálo se osm kol a soutěž trvala téměř 6 hodin. Náš tým z pohodlí domova dokázal „urvat“ remízu proti favorizovanému týmu, který se kvůli tomu umístil až na 2. místě, což naše reprezentanty hned na začátek velice nakoplo. Nakonec tým Klepeťáků skončil na 13. místě za týmem z Rýmařova a kluci ze septimy (a jeden z kvarty) si splnili svůj cíl, umístit se v top 15. 

Jakub Škopík si zároveň zahrál i v kategorii jednotlivců, ve které postoupil až do Grandfinále. To se odehrálo jako jediné offline 18. 11. 2021 v Praze v Enforu a zúčastnil se ho za starší kategorii dokonce i nynější juniorský mistr světa a mistr České republiky. V kategorii jednotlivců, která probíhala letos historicky poprvé, se Jakub umístil na 15. místě, což byl jeho cíl, a z Prahy tedy odjížděl nad míru spokojen. 

Celou akci naši soutěžící hodnotili velice kladně a je super, že i v této době organizátoři dokázali vše zařídit a přizpůsobit podmínkám pandemie tak, aby celá soutěž mohla v pohodě proběhnout jako každý rok. 

https://pisqworky.cz/turnaje/2293

Za pořadatele a zároveň účastníky soutěže napsal Jakub Škopík, kvarta A

A mně už přísluší jen milá povinnost, a tou je poděkovat všem zúčastněným za reprezentaci školy a pogratulovat jim ke krásným umístěním.

Garant soutěže Olga Grenarová