Přeskočit na obsah
Domů » PIšQworky 2023

PIšQworky 2023

Letošní ročník pIšQworek přinesl opravdu mnoho dramatických událostí. Celá soutěž začala 18. 10. 2023 školním kolem, kterého se zúčastnilo i s pořadateli rekordních 44 žáků. Celkově se do soutěže přihlásilo šest týmů z VG, z nichž postupovaly do okresního kola dva nejlepší týmy, a tři týmy z NG, v tomto případě postupoval dále pouze tým nejlepší.

Kategorii VG jasně ovládl ostřílený tým Rakeťáci ze VI. A (P. Zouhar, M. Petrík, M. Rotter, A. Kubátová a P. Olejníčková) a loňské 2. místo si obhájil tým mistři Šqwoři ze 3. A (L. Vrba, T. Rybář, V. Mazalová, J. Skřivánek a A. Barusel). Za NG potom postoupil z 1. místa tým Bombarďáci z III. A (P. Bystrický, J. Šalajka, O. Ševčík).

6. a 7. 11. se pak postupující týmy utkaly v Krnově (NG) a Rýmařově (VG) o postup do krajského kola. Tým z III. A sice statečně bojoval a umístil se na 5. místě, bohužel to ale na postup nestačilo. Zato týmy z VG si proti sobě zahrály o 2. místo, a tedy o přímý postup do dalšího kola. Napínavý souboj rozuzlila jedna kombinace přehlédnutá týmem ze 3. A, která rozhodla o výhře Rakeťáků (tentokrát už J. Škopík, P. Zouhar, M. Petrík, A. Kubátová, P. Olejníčková) a o jejich postupu do kraje.

Krajského kola 21. 11. v Ostravě se tým zúčastnil opět s vylepšenu sestavou: J. Škopík, P. Zouhar, P. Bystrický, M. Petrík a P. Olejníčková. Ačkoliv to jen málokdo z nich na začátku očekával, turnajem projížděli jako nůž máslem. Neprohráli sedm kol v řadě, dokonce v semifinále porazili loňské vítěze celé soutěže a prohráli až ve finále, kdy už měli ovšem postup do Grandfinále do Brna jistý, a odvezli si tak z krajského kola 2. místo.

Mezitím také probíhala soutěž jednotlivců, které se zúčastnili hned tři naši studenti: Veronika Mazalová, která bohužel těsně nepostoupila z 1. kola, Petr Bystrický, který prošel do 2. kola a v něm mu postup do Prahy utekl o jednu výhru, a nakonec Jakub Škopík, který do Prahy postupoval z 1. místa a na mezistátním Grandfinále jednotlivců z celého Česka i Slovenska se umístil na 14. místě!

Grandfinále týmů se potom konalo v Brně 8. 12. 2023. Sešlo se tam 24 nejlepších týmů a tým z naší školy se dokázal v konečném pořadí probojovat do lepší poloviny startovní listiny. Nakonec jsme si z letošního ročníku tedy odvezli neuvěřitelné 11. místo!

Chtěl bych velice poděkovat každému, kdo se na téhle akci podílel, a věřím, že příští rok se sejdeme ve stejně hojném počtu a minimálně obhájíme letošní úspěchy!

Jakub Škopík