Přeskočit na obsah
Domů » Lyžařský kurz II.A

Lyžařský kurz II.A

Naše třída II. A se zúčastnila lyžařského výcvikového kurzu v týdnu od 19. 2. do 23. 2. 2024 v Jeseníkách na Ovčárně. Všichni jsme si vybrali sjezdové lyžování. Lyžovali jsme přímo v srdci Jeseníků na Pradědu pod dohledem tří pedagogů. Byli jsme rozřazeni do tří skupin podle výkonnosti a dovedností, ale v průběhu kurzu mohl každý postoupit do lepší skupiny.

Ubytování nám poskytl horský hotel Figura, kde dobře vařili a na pokojích jsme si to společně užili. Celý týden nám počasí moc nepřálo, někdy byla mlha tak silná, že jsme neviděli, kam jedeme, ale i přesto jsme lyžovali každý den.

Sjezdaři se zdokonalovali ve smýkaných či carvingových obloucích, pracovali s koordinací na svahu, vyzkoušeli si jízdu po jedné lyži apod.

Během třetího kritického dne jsme dopoledne lyžovali a po obědě jsme šli túru na vysílač Praděd. Po návratu si pro nás člen z Horské služby připravil přednášku na téma Horská služba a Jak se chovat na horách. Během přednášky nám pouštěl různá videa a ukazoval vybavení. Bylo to pro nás velmi přínosné a zajímavé.

Poslední večer dostal každý pokoj za úkol složit báseň na téma „Náš lyžák“, všechny básně se velmi povedly a za odměnu nám paní učitelky prodloužily večerku.

V průběhu kurzu se nestalo nikomu ze spolužáků žádné vážné zranění a všichni se v průběhu lyžařského výcvikového kurzu chovali slušně. Kurz jsme si všichni moc užili, bylo to bezva.

Autorky textu: Nikola Kerhartová, Alžběta Kárníková (II. A)

Štítky: