Přeskočit na obsah
Domů » Grandfinále Prezentiády

Grandfinále Prezentiády

Jak už bylo řečeno v článku o krajském kole Prezentiády ZŠ v Ostravě, náš tým postoupil do velkého Grandfinále v Praze, kde o titul bojovaly týmy nejen z Čech a Moravy, ale také Slovenska. Bylo to tedy vlastně mezinárodní finále.

Jelikož prezence týmů byla stanovena na čtvrtek 21. 4. 2022 v 8:00 v kongresovém centru v Praze, vydali jsme se na cestu již ve středu odpoledne. Noc jsme strávili v hotelu v centru Prahy na Vinohradské třídě. U snídaně byla děvčata malinko nervózní, ale patřičná dávka stresu je pro dobrý výkon žádoucí.

Po úvodních zmatcích kolem organizace jsme byli přiděleni do první skupiny. Celkem byly skupiny tři, v každé soutěžilo 12 týmů, a dva týmy vybrané porotou postupovaly z dopolední části do „finálového“ finále v odpolední části. Tam se o titul „utkalo“ šest nejlepších týmů.

Děvčata předvedla v dopolední části bezchybný výkon, prezentace byla vyrovnaná, bez chyb, nesla s sebou zajímavé informace, ale nebyla informacemi zahlcena. Děvčata působila vyrovnaně, sehraně a celkový dojem byl vskutku velmi pozitivní.

Přesto vše ve velké konkurenci do odpolední části náš tým nepostoupil.

Ke konci soutěže nám jedna z porotkyň prozradila, že náš tým byl v užším výběru mezi postupující.

Přes tento zdánlivý neúspěch se nám soutěž líbila a holky si odvezly cenné zkušenosti. Za rok to zkusíme znovu!