Přeskočit na obsah
Domů » Burza učebnic

Burza učebnic

Školní burza učebnic 2021

Vážení a milí spolužáci,

Už delší dobu se na půdě školního parlamentu mluví o zavedení pravidelné burzy učebnic, kam by mohl kdokoli přijít, prodat své nepotřebné učebnice a nakoupit nové. Teď přišla ta chvíle, kdy si to poprvé vyzkoušíme v praxi.

Jak se svého starého salátu zbavíte?

Vy, žáci, předáte své učebnice k prodeji organizátorům burzy. Anna Natálie Podivínská (4.A)Ondřej Šlapák (Oktáva A)Ondřej Schwarz (Septima A)Matyáš Kočí (3.A)Jakub Holler (3.A) Budeme se snažit být co nejvíce k dispozici, určitě nás najdete každý den o velké přestávce na chodbě v prvním patře, hned vedle elektronického rozvrhu Amos.

Co s učebnicemi uděláme?

My si je pečlivě zaevidujeme do systému s částkou, za kterou chcete knihy prodat. A to už od pondělí 6. září 2021 až do čtvrtka 9. září 2021 do 14 hodin.

Jak si nakoupím knihy nové?

Ve čtvrtek 9. září 2021 od 15 hodin se otevřou dveře školní tělocvičny, kde budou všechny učebnice připravené k prodeji. Vy pouze přijdete a vyberete si, které chcete. Poté už jen zaplatíte a Vaše nové knihy Vám budou říkat pane.

Uvidím ještě někdy své peníze?

Samozřejmě, v týdnu od 13. září Vám budeme vyplácet Vaše zisky a vracet zbylé učebnice. Nic si nenecháme, nebojte. Každý prodejce dostane navíc i přehlednou tabulku, aby měl vše zdokumentované. Žádáme Vás, v této fázi na nás příliš nenaléhejte. Už teď víme, že nám to bude trvat, ale slibujeme, že do pátku 24. září to vše bude.

Proč jsme zvolili formu sámošky a ne tržiště?

Důkladně jsme nad tím přemýšleli. Každý, kdo se burzy účastní, tak chce jak prodávat, tak nakupovat. A jeden člověk nemůže být na dvou místech. Ale když se budete snažit uhádat co nejlepší cenu za své knižní vykopávky, nebudete mít šanci si nakoupit co nejhezčí kousky do dalšího ročníku. Takto se o Váš prodej postaráme my a Vy můžete pouze nakupovat. Ano, připravili jsme Vás tím sice o smlouvání, ale doufáme, že ve prospěch všech. Jedná se o premiéru takovéto akce, tak buďte, prosím, ohleduplní.

V případě dotazů, či nejasností mě kontaktujte:
email: ondrej.slapak@gymbru.cz
ig: @slapakondrej
fb: Ondřej Šlapák

Za tým školní burzy učebnic a Školní parlament

Ondřej Šlapák