Přeskočit na obsah
Domů » Berlova cena

Berlova cena

V pondělí 7. 11. 2022 se uskutečnilo slavnostní předání Ceny Dr. Ernesta Berla nejlepším žákům našeho gymnázia za školní rok 2021/2022.

Tajemník Spolku u synagogy Jiří Strnad předal finanční odměnu a ředitel školy Mgr. Tomáš Pavelka diplom žákům Ondřeji Schwarzovi z Oktávy A a Kláře Vokálové z Kvinty A.

Ondřej Schwarz byl oceněn za svou badatelskou činnost. Zpracoval životní osudy posledního ředitele bruntálského semináře Karla Schrammela, kterého nacisté umučili v koncentračním táboru, a se svou prací „Karl Schrammel – katolický kněz proti nacismu“ obsadil 2. místo na Pražské mezinárodní konferenci slovenských a českých středoškoláků v listopadu 2021. Ondra se dále zúčastnil krajského kola Dějepisné olympiády pro žáky gymnázií ČR a SR, obsadil 3. místo v krajském kola soutěže Office aréna 2021, účastnil se okresních kol olympiád z dějepisu a anglického jazyka. Je vedoucím týmu virtuální reality na škole, kde sám tvoří programy na Noc vědců a Den vědy (např. bowling, hokej, paintball, Všeználek).

Klára Vokálová získala Cenu Dr. E. Berla za účast v olympiádách. Obsadila 1. místo v okresním kole Olympiády z anglického jazyka a postoupila do krajského kola, 3. místo v okresním kole Dějepisné olympiády, 1. místo v krajském kole Prezentiády a účast v celostátním finále, 3. místo v krajském kole Recyklohraní (společně s Ekotýmem) a obdržela čestné uznání poroty ve fotografické soutěži Region očima mladých. Klára dlouhodobě pracuje ve školním parlamentu a je jednou z hlavních postav Ekotýmu, který je zapojený do mezinárodního projektu Ekoškola.

Mgr. Antonín Zgažar