Přeskočit na obsah
Domů » Baterkiáda 2023-24

Baterkiáda 2023-24

Šestý ročník školní soutěže ve sběru použitých baterií na našem gymnáziu, který se uzavřel k pololetnímu vysvědčení, s sebou přinesl nejen skvělé výsledky, ale také posílení našeho závazku k udržitelnosti a ochraně životního prostředí.

Od října 2023 do ledna 2024 se třídy nižšího gymnázia a dále V. A a 1. A zapojily do soutěže, která měla za cíl nejen snížit množství použitých baterií, které končí na skládkách, ale také informovat studenty o důležitosti recyklace a správné likvidaci odpadů. A výsledek? Celkem se nám podařilo sesbírat 327 kg baterií!

Tímto množstvím baterií jsme dokázali, že i malé kroky mohou mít velký dopad na naše životní prostředí. Díky aktivitě našich studentů se tato obrovská hromada použitých baterií nedostane do směsného odpadu, kde by mohla ohrozit životní prostředí. Místo toho bude tyto baterie odpovědným a ekologickým způsobem recyklovat firma Ecobat.

A jak celá soutěž dopadla? Vítězem letošního ročníku se stala třída II. A, která zároveň obhájila loňské prvenství. Gratulujeme! Druhé místo obsadila třída 1. A, třetí byla III. A.

Je důležité si uvědomit, že naše povinnost k ochraně životního prostředí nekončí s koncem soutěže. Baterie nepatří do směsného odpadu, ale do červených nádob s elektroodpadem a boxů na baterie, které jsou umístěny na chodbách naší školy. Ačkoli soutěž skončila, sběr baterií na našem gymnáziu bude pokračovat po celý rok.

Autor článku: Mgr. Miroslav Lojkásek
Autor fotografií: Mgr. Kateřina Jedličková
Sekce: EVVo